Священномученик Анатолій Івановський, пресвітер p1avtg3lv65gt1tc01pkt4t4ma73
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Анатолій Івановський, пресвітер

Місяця жовтня на 17-й день

Священномученик Анатолій Дмитрович Івановський народився 16 лютого 1863 року в селі Пектубаєво Вятської губернії в сім’ї священика. Закінчив Вятську духовну семінарію. У 1901 році висвячений на ієрея до Казансько-Богородицької церкви села Салтак-Ял.

17 вересня 1918 року отець Анатолій був заарештований безбожниками як “білогвардієць, який веде агітацію проти Радянців навіть проповідями”. На допитах він не визнав за собою жодної провини, показавши, що ніколи не вів агітації на політичному ґрунті. Причт церкви, в якій служив отець Анатолій, виступив на захист священнослужителя. До органів радянської влади було направлено прохання, з якого випливало, що він звинувачений несправедливо. Однак це не змінило стану справ. 18 жовтня 1918 року отець Анатолій був засуджений до розстрілу. Розстріляний 30 жовтня 1918 року поблизу міста Уржума.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 23 червня 2008 року ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви.