Житія святих,  Листопад

Священномученик Афанасій Мілов

Місяця листопада на 22-й день

Священномученик Афанасій Дмитрович Мілов народився 1877 року в селі Солдатське Нижньоломовського повіту Пензенської губернії. Закінчив сільську трикласну школу.

Служив псаломщиком, а потім ієреєм у сільських храмах, зокрема в храмі села Щуче (нині Мамлютський район, Північно-Казахстанська область), жив у сестри, допомагав у господарстві, нелегально служив треби й молебні. У 1937 році був висунутий віруючими в депутати Верховної Ради, але отримав відвід від колгоспників. За це отця Афанасія 28 листопада 1937 року заарештували, звинуватили в антирадянській і контрреволюційній діяльності, яка полягала у створенні “нелегальної групи церковників”, намірі “зірвати, бойкотувати вибори до Верховної Ради”, у закликах громадян до віри в Бога. Винним себе батюшка не визнав, оскільки висунення та агітація за його кандидатуру були навіть без його відома. Обвинувальними доказами послужили знайдені під час обшуку Євангеліє і священицький хрест.

Засудили отця Афанасія до розстрілу з конфіскацією майна. Страчений 5 грудня 1937 року і похований у безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.