...
Священномученик Адріан Троїцький, пресвітер p1b8h3f8qt12dh1un21rp0cjg1n9b3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Адріан Троїцький, пресвітер

Місяця лютого на 3-й день

Священномученик Адріан народився 12 червня 1872 року в селі Білярському Чистопольського повіту Казанської губернії в сім’ї диякона Олександра Троїцького. Після закінчення Чебоксарського духовного училища він вступив до Чебоксарського міського училища, але останнього не закінчив. У 1890 році він склав іспит на псаломщика, а 1893 року – на сільського вчителя і вступив викладачем у Солянівську церковнопарафіяльну школу; в цей же час він виконував обов’язки псаломщика в Михайло-Архангельському храмі в місті Чебоксари. У 1897 році він був призваний в армію. Після закінчення терміну служби, 1899 року Адріан Олександрович вступив псаломщиком у Покровський храм у місті Чебоксари.

У 1902 році він склав іспит на диякона комісії при Казанській Духовній семінарії та в 1903 році був висвячений на диякона. З 1904 до 1910 року диякон Адріан служив у храмі в селі Пестреци Казанського повіту. У 1910 році він склав іспити на зайняття посади священика і того ж року його висвятили на священика і призначили настоятелем Троїцького храму в селі Михайлівському Царевококшайського повіту Казанської губернії, де прослужив до свого арешту в 1937 році. До заборони радянською владою викладання Закону Божого він був у різні роки законовчителем у Суртовській двокласній школі Міністерства народної освіти, у Виползовському земському училищі, у Суртовському ремісничому училищі, завідувачем і законовчителем Негодяєвської церковнопарафіяльної школи. У 1913 році отець Адріан був призначений старшим помічником Царевококшайського благочинного і незабаром зведений у сан протоієрея.

Після приходу до влади більшовиків отець Адріан був у 1918 році заарештований за підозрою в участі в Княжнинському повстанні. Однак обвинувачення не підтвердилося, і священик після двох тижнів перебування під арештом був звільнений.

Під час масових гонінь на Російську Православну Церкву, які розпочалися, протоієрея Адріана 28 грудня 1937 року заарештували й помістили до в’язниці в місті Йошкар-Ола. Серед іншого його звинувачували у створенні контрреволюційної групи і обкладенні парафіян непомірним податком.

Отець Адріан не визнав себе винним, сказавши: “Ніякої контрреволюційної роботи я не проводив. Хлібними податками віруючих я не обкладав. Хліб збирався за рішенням громади віруючих”.

13 лютого трійка НКВС засудила отця Адріана до розстрілу. Протоієрея Адріана Троїцького було розстріляно 15 лютого 1938 року, його поховали у спільній безвісній могилі.