...
Мучениці Фавста, Евіласій і Максим p1dr5bogri1dmfqhfgrh1bq81h5g3
Житія святих,  Лютий

Мучениці Фавста, Евіласій і Максим

Місяця лютого на 6-й день

Свята мучениця дівиця Фавста і з нею Евіласій та Максим постраждали під час гонінь на християн імператора Діоклітіана в місті Кізіке (Мізія) між 305-311 роками.

Свята Фавста була вихована батьками-християнами і, рано осиротівши, проводила суворе і доброчесне життя. Чутка про неї, як про християнку, дійшла до правителя, і до святої послали 80-річного жерця Евіласія, щоб примусити її до зречення від Христа. Свята мужньо сповідувала свою віру і була піддана багатьом тяжким мукам, але, підкріплена Господом, не відчувала страждань. Ув’язнивши святу в дерев’яний ящик, мучителі знесилилися, намагаючись розпиляти його пилами або спалити у вогні – не тільки сама свята мучениця, а й ящик залишалися неушкодженими, що їх охороняла Божественна сила. Жрець Евіласій був вражений очевидним проявом сили Божої, увірував у Спасителя і сповідав себе християнином.

Для розслідування справи царем був посланий єпарх Максим, який почав катувати старця, який увірував у Христа. Евіласій звернувся до святої Фавсти і попросив її помолитися за нього, після чого мужньо перетерпів муки. Святу Фавсту віддали на поталу хижакам, але звірі її не торкнулися. Тоді їй встромили цвяхи в лоб, очі, груди та інші частини тіла і, нарешті, кинули в киплячий казан разом зі святим Евіласієм. При цьому мученики молилися за своїх мучителів.

Бачачи віру й терпіння святих і сподобившись небесного видіння, єпарх Максим також звернувся до Христа, молив Його про прощення своїх гріхів і, кинувшись у казан, у якому мучилися святі Фавста та Евіласій, разом із ними удостоївся мученицької кончини.

Знайшли помилку