...
Житія святих,  Травень

Священомученики Патрикій, єпископ Пруський, і з ним три пресвітери: Акакій, Менандр і Полієн

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 19-й день

Святий Патрикій жив у I столітті і був єпископом міста Прусси у малоазійському місті Віфінії. Він відкрито і сміливо проповідував вчення Христа Спасителя і викривав помилки язичників. За це був узятий разом з трьома пресвітерами Акакієм, Менандром і Полієном та приведений на допит до правителя міста Юлія.

У той час Юлій їхав лікуватися на гарячі джерела, він наказав вести за собою і християнського єпископа з його пресвітерами, ув’язненими в залізні кайдани. Омившись у теплих джерелах, Юлій приніс жертву своїм богам і, викликавши святого Патрикія та інших в’язнів, запропонував їм принести жертву язичницьким богам, погрожуючи в разі відмови катуванням. Святий Патрикій на це відповів: «Я християнин і поклоняюся Єдиному Істинному Богу, Іісусу Христу, Який створив небо і землю і ці теплі джерела на користь усім людям».

За велінням Юлія святого кинули в гаряче джерело. З твердою вірою мученик молився про допомогу: «Господи, Іісусе Христе, допоможи мені, рабу Твоєму», — і залишився неушкодженим.

У безсилій люті Юлій наказав відсікти голови святому Патрикію і трьом його пресвітерам.

Смерть мучеників настала близько 100 року після Різдва Христового.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Кондак священномученику Патрикию, епископу Прусскому, и дружине его, глас 4

Я́ко светосия́нен добро́тою свяще́нства/ и муче́ния кро́вию преукра́шен,/ с пострада́вшими с тобо́ю, Патрики́е, Христу́ предстоя́,/ о нас помина́й,// я́ко страда́лец честны́й.

Кондaкъ, глaсъ д7.
Под0бенъ: Kви1лсz є3си2:

Ћкw свэтосіsненъ добр0тою сщ7eнства, и3 мучeніz кр0вію преукрaшенъ, съ пострадaвшими съ тоб0ю, патрікjе, хrтY предстоS, њ нaсъ поминaй, ћкw страдaлецъ честнhй.

Ще в розробці