...
Великомученик Якова персіянин p1b2vcte611mav191gf5i124k19vq3
Житія святих,  Листопад

Великомученик Якова персіянин

Місяця листопада на 27-й день

Святий великомученик Яков Персянин (Розсічений) народився в IV столітті в благочестивій християнській родині, багатій і знатній. Дружина його також була християнкою. Дітей своїх подружжя виховувало в благочесті, прищеплюючи їм любов до молитви і Святого Письма. Яків обіймав високу посаду при дворі перського царя Іздегерда (399-420) і його наступника Варахрана (420-438). В одному з військових походів Яков, спокушений царською милістю, побоявшись визнати себе християнином, разом із царем приніс жертву ідолам. Дізнавшись про це, дружина і мати Якова в глибокому засмученні написали йому листа, в якому докоряли йому і закликали покаятися. Отримавши послання, Яков усвідомив тяжкість свого гріха і, уявивши собі весь жах зречення від нього не тільки рідних, а й Самого Бога, став голосно плакати і молити Господа про прощення. Соратники його, почувши, що він молиться Господу Ісусу Христу, донесли про це царю. На допиті святий Яков, зміцнившись духом, мужньо сповідав свою віру в Єдиного Істинного Бога. Ніякі вмовляння царя відректися від Христа не змогли похитнути його. Цар наказав віддати святого на болісну смерть. Мученика поклали на плаху і відтяли по черзі пальці на руках і ногах, потім руки і ноги. Протягом тортур святий Яков невпинно підносив до Господа подячні молитви за те, що Він дав йому можливість у тяжких муках спокутувати скоєний гріх. Мученика, що стікав кров’ю, обезголовили.

Святі мощі великомученика Якова спочивають у монастирі його імені на півночі Лівану в Дедде поблизу Тріполі.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь великомученику Иакову Персянину, глас 4

Муче́нии странноужа́сными и до́блестию терпе́ния/ всех преудиви́л еси́, многострада́льне,/ над ко́имждо соста́вом удеси́ ре́зания,/ благода́рны мольбы́ преди́вне изре́кл еси́ Го́споду./ Тем, во страда́нии твое́м вене́ц прие́м,/ к Престо́лу возше́л еси́ Небе́снаго Царя́ Христа́ Бо́га, Иа́кове,// Того́ моли́ спасти́ ду́ши на́ша.

Тропарь великомученику Иакову Персянину, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Иа́ков/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Тропaрь мч7ника їaкwва, глaсъ д7:

М§никъ тв0й, гDи, їaкwвъ, во страдaніи своeмъ вэнeцъ пріsтъ нетлённый t тебє2 бGа нaшегw: и3мёzй бо крёпость твою2, мучи1телей низложи2, сокруши2 и3 дeмwнwвъ немощны6z дeрзwсти. тогw2 мл7твами сп7си2 дyшы нaшz.

Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Вhшнихъ и3щS:

Ўвёривсz д0брою сопрyжницею, терпэливодyшне, и3 стрaшнагw суди1ща ўбоsвсz, пeрсское повелёніе и3 стрaхъ, їaкwве, поплевaлъ є3си2, и3 kви1лсz є3си2 мч7никъ честнhй, тёломъ ћкw розгA рёжемь.

Ще в розробці

Знайшли помилку