...
Мученики безсрібники Косма і Даміан, Аравійські, та брати їхні, мученики Леонтій, Анфим та Євтропій p1dml2a03u1p3s20m18hj11411v253
Житія святих,  Жовтень

Мученики безсрібники Косма і Даміан, Аравійські, та брати їхні, мученики Леонтій, Анфим та Євтропій

Місяця жовтня на 17-й день

Згадувані церквою 17 жовтня, мученики і безсрібники Косма і Даміан були сучасники безсрібникам римським. Батьківщина їхня – Аравія. Подібно до соіменних безсрібників, вони займалися лікарською наукою, але наука небагато допомагала їм при лікуванні хвороб. Отримавши від Бога благодать чудотворення, вони лікували недуги людей ім’ям Христа Спасителя.

Щойно чутка про чудеса і вчення їхні дійшла до ігемона Лісія, негайно наказано було взяти їх. Приведені в Кілікію, вони були представлені ігемону. Розпитавши про віру, імена та батьківщину, ігемон наказав їм принести жертву ідолам. Коли ж вони не хотіли виконати наказ його і навіть зухвало сповідували свою віру в Христа, він велів бити їх без милосердя, а потім зв’язаних кинути в море.

Але Господь врятував їх. Ангел розв’язав їхні пута й абсолютно здорових вивів на сушу. Цей чудовий порятунок було приписано чародійству.

– Скажіть мені, – запитував їх ігемон, – яким це чаклунством ви врятувалися від моря? І я хочу наслідувати вчення ваше.

– Ми християни, – відповідали мученики, – ніяких чарувань не знаємо, маємо одну тільки силу Христову, яка рятує нас від усіх бід.

Роздратований ігемон не хотів більше говорити і велів ув’язнити їх у темницю. Наступного дня він наказав кинути їх у вогонь.

Але Господь і тут зберігав їх: вогонь втратив природну силу і не торкався їх.

Ігемон дивувався, але не пізнав Спасителя, випробував над ними нові тортури, але все марно. Повісивши їх, спочатку велів кидати в них каміння, а потім стріляти з луків, але каміння і стріли відскакували від тіл їхніх, як від стін, і вражали самих мучителів. Не знаходячи більше засобів для досягнення своєї мети, ігемон наказав обезголовити їх мечем. Разом із ними постраждали ще троє християн: Леонтій, Анфим і Євтропій.

Усі п’ять мучеників, які постраждали разом, були разом і поховані. Час їхніх страждань із невідомий; Єдине що відомо – постраждали наприкінці III століття, під час царювання Діоклетіана і Максиміана.

Знайшли помилку