...
Преподобний Єремія прозорливий Ieremiya copy2
Житія святих,  Жовтень

Преподобний Єремія прозорливий

Місяця жовтня на 5-й день

Блаженний Єремія Печерський досяг такої старості, що пам’ятав хрещення Руської землі, звершене в дні благовірного великого князя Володимира; і сам блаженний був просвічений тоді купіллю Святого Хрещення. Через багато років прийшов він у святий Печерський монастир, до преподобних отців наших Антонія і Феодосія, і прийняв великий ангельський схимницький образ, в якому подвизався боговгодно, наслідуючи житія святих отців.

За велику чесноту його дано йому від Бога дар пророкувати майбутнє і провидіти думки людей. Якщо в кому він бачив злу думку, викривав його наодинці і наставляв берегтися наслань диявольських. Особливо ж, коли якийсь брат думав покинути монастир, він, прозріваючи те, приходив до цього брата, викривав думку його і втішав, переконуючи довготерпіти і міцно стояти в подвизі боротьби проти ненависника добра, ворога нашого, і бути непохитним. І настільки укріплював брата, що той уже більше ніколи і не думав про це.

Якщо кому блаженний говорив, що яке-небудь рішення добре або погане, слово старця завжди збувалося. Отже, проживши багато років і принісши прозрінням своїм користь багатьом, він помер в глибокій старості.

Мощі святого Єремії спочивають в Ближніх печерах, на картах яких вони відзначаються з 1638 року.

Знайшли помилку