Житія святих,  Лютий

Преподобний Равула

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 19-й день (перехідне)

Преподобний Равула народився в сирійському місті Самосати і здобув гарну освіту. Будучи молодим, він прийняв чернецтво і трудився в пустелях та горах, наслідуючи святого пророка Іллю (пам’ять 20 липня) і Хрестителя Господнього Іоанна (пам’ять 7 січня, 24 лютого, 25 травня, 24 червня, 29 серпня, 23 вересня, 12 жовтня). Згодом він перейшов до Фінікії, де довго подвизався і прославився благодатними духовними дарами. Імператор Зенон дав преподобному Равулі грошову допомогу для влаштування монастиря, зведеного за сприяння Беритського єпископа Іоанна. В околицях нового монастиря проживало багато язичників, які поступово були всі навернені в християнство працями насельників обителі. За наступника Зенона – Анастасія (491-518), преподобний Равула прийшов до Константинополя і, знову отримавши кошти від імператора, побудував ще кілька монастирів у різних місцях. Один із них було названо ім’ям святого подвижника. Усе життя преподобний Равула провів у трудах, завжди був лагідний, милостивий і доброзичливий до людей, водночас був і великим молитовником. Дожив він до 80 років і перед смертю почув голос: “Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені” (Мф. 11:28). Після нетривалої хвороби преподобний Равула відійшов до Бога близько 530 року.