Житія святих,  Лютий

Преподобний Петро Дамаскін

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 9-й день

Жив у 2-й половині XII століття в Дамаску.

Твори його донедавна були відомі лише за уривками, що містяться у творах преподобного Іосифа Волоцького та у слов’янському “Добротолюбії”, а також за цілими текстами, які зберігаються в рукописах Московської синодальної бібліотеки та бібліотек Паризької, Віденської тощо. Лише 1874 р. їх було видано в російському перекладі з грецької в Москві. Із них на найбільшу увагу заслуговують міркування про те, що не слід боятися жодної небезпеки під час захисту істини; про віддалення від гріха; про заповіді Господні; про три сили душі; про боротьбу духовну.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь священномученику Петру Дамаскину, глас 4

Благости научився, и трезвяся во всех, / благою совестию священнолепно оболкся, / почерпл еси от сосуда избраннаго неизреченная / и, веру соблюд, равное течение совершил еси, / священномучениче Петре, / моли Христа Бога / спастися душам нашим.

Ин тропарь, глас 4

И нравом причастник, / и престолом наместник апостолом быв,/ деяние обрел еси, Богодухновенне, / в видения восход, / сего ради слово истины исправляя, / веры ради пострадал еси даже до крове, / священномучениче Петре, / моли Христа Бога / спастися душам нашим.

Кондак, глас 4

Во святителех благочестно пожив / и мучения путь прошед, / идольския угасил еси жертвы, / и поборник быв твоему стаду, богомудре. / Темже тя почитающе, тайно вопием ти: / от бед избави ны присно твоими мольбами, / отче наш Петре.

 

 

Ще в розробці

Знайшли помилку