Преподобний Пахомій Кенський Pahomiy Kenskiy
Житія святих,  Перехідне свято

Преподобний Пахомій Кенський

Перехідне святкування в суботу після Богоявлення

Святий Пахомій був учнем і співмолитвеником преподобного Олександра Ошевенського. Після смерті свого духовного батька він пішов із обителі та багато років провів на самоті на березі Кенозера, неподалік від Каргополя, у суворому пості та молитві. Згодом на місце його подвигів за порадою і благословенням стали приходити місцеві жителі. Деякі просили старця стати їхнім духовним керівником. Згодом біля келії преподобного виник цілий монастир. Тут було побудовано церкву на честь Преображення Господнього, що стала головним храмом Спасо-Преображенської Кенської обителі. Це сталося не пізніше початку XVI століття, а можливо, наприкінці XV.

У монастирі святий Пахомій влаштував лікарню для немічних старців. Братія самі разом із настоятелем працювали на землі: сіяли і збирали хліб, ловили рибу, розчищали лісові ділянки під поля.

Смерть преподобного Пахомія настала близько 1515 року, він відійшов до Господа глибоким старцем. Незабаром після смерті преподобного біля його гробу стали відбуватися чудеса. У ХIX столітті Преображенський храм і все, що в ньому було, згоріло під час пожежі. Вогонь не зачепив лише три дошки над могилою святого.