Преподобний Мартій затворник, Печерський в Дальних печерах martiriy zatv1
Житія святих,  Жовтень

Преподобний Мартій затворник, Печерський в Дальних печерах

Місяця жовтня на 25-й день / серпня на 28-й день – Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають

Преподобний Мартирій відбував подвиг у Печерському монастирі у ХІІІ-ХІV ст. Відомо, що був затворником. Упокоївся в монастирі. Інших даних про нього не знайдено. Інформація про подвижника як і про ряд інших святих була у доступна Модесту Стрільбицькому. Вони відомі ще з Могилянської доби (на карті 1638 р.). Його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах, біля мощей Піора Затвірника та Руфа Затвірника.

В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано:«Радуйся, Мартирію, бо ти чеснотами життя просвітив».

Тропaрь, глaсъ в7:

Вє1ліz вёры и3справлє1ніz, въ пещeрнэмъ затв0рэ, ћкw на водЁ ўпокоeніz, прпdбне n1тче мартЂріе, рaдовалсz є3си2, nгнeмъ бо любвE бжcтвенныz распалaемъ, бдёніемъ и3 мlтвою безстрaстіz дости1глъ и3 kви1лсz є3си2 равноaгGльный на земли2, тогw2мlтвами, хrтE б9е, сп7си2 дyшы нaшz.

Кондaкъ, глaсъ и7:

Хrт0вою люб0вію ўzзви1въ дyшу, прпdбне n1тче нaшъ мартЂріе, въ пещeрнэмъ мрaцэ свётъ сп7сeніz њбрёлъ є3си2, и3 ћкw чaдо и3збрaнное вели1кихъ nтцє1въ печeрскихъ ґнтHніа и3 fеод0сіа, вкyпэ съ ни1ми nби1тель рaйскую ўнаслёдовалъ є3си2, tнyдуже призирaй вhну на nби1тель земнyю, въ нeйже подвизaлсz є3си2, и3 моли1сz њ чтyщихъ пaмzть твою2, да зовeмъ