Преподобний Маркіан Кіринейський 622f234e36594408336574
Житія святих,  Листопад

Преподобний Маркіан Кіринейський

Місяця листопада на 2-й день

Преподобний Маркіан жив у IV столітті. Вийшовши в пустелю, він багато років провів на самоті, у невпинних молитвах і суворому пості. Збудувавши собі малу келію, він зачинився в ній і ніколи не запалював свічки, коли ночами звершував молитовне правило за Псалтирею, оскільки Господь висвітлював келію Божественним світлом. Через деякий час преподобний прийняв двох учнів, що оселилися поруч із ним, але як і раніше перебував у затворі. Антіохійський патріарх Флавіан (пам’ять 18 лютого) та інші єпископи просили преподобного на користь християн залишити своє суворе усамітнення, але преподобний не погодився. Однак, не залишаючи своєї келії, він повчав тих, хто приходив до нього за настановою, і багатьох відвернув від єресей і привів до православної віри.

Перед кончиною преподобний Маркіан заповідав своєму учневі Євсевію поховати його таємно, далеко від келії, щоб уникнути посмертної слави і не допустити суперечок між бажаючими мати його останки у прилеглих храмах. Преподобний Маркіан помер 388 р.