...
Житія святих,  Лютий

Преподобний Косма Яхроммський

Місяця лютого на 18-й день

Преподобний Косма Яхромський був слугою одного боярина і під час тривалої хвороби свого пана втішав його читанням книг. Якось, переїжджаючи з міста в місто, вони зупинилися на річці Яхромі. Тут преподобному Космі з’явилася на дереві ікона Успіння Пресвятої Богородиці, від якої він чув голос, що велів бути йому ченцем і влаштувати монастир. Його хворий пан тоді ж отримав від ікони зцілення, а преподобний Косма вирушив до Києва і в Печерському монастирі прийняв постриг. Потім з явленою іконою Богоматері він за навіюванням згори знову вирушив на Яхрому і за 40 верст від м. Володимира за допомоги добрих християн побудував храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці. До преподобного стала збиратися братія, і утворився монастир. Преподобний Косма був обраний ігуменом. Слава про чернечі подвиги святого доходила в ті часи навіть до великого князя. Преподобний Косма помер у глибокій старості 18 лютого 1492 р. і був похований у заснованій ним обителі. Пам’ять йому також творилася 14 жовтня, у день святкування Божої Матері заради Її ікони Яхромської.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Косме, игумену Яхромскому, глас 4

Го́рняго жела́я преми́рнаго жития́,/ до́льняя возненави́дел еси́,/ и, взем крест свой, после́довал еси́ Христу́,/ и в пусты́ню всели́лся еси́, досточу́дне,/ в ней подвиза́ся в пе́ниих, в бде́ниих и поще́ниих./ Те́мже в тя всели́ся Пресвяты́й Дух,/ но я́ко име́я дерзнове́ние ко Христу́ Бо́гу,/ испроси́ лю́дем правосла́вным здра́вие и спасе́ние/ и не забу́ди посеща́я чад свои́х,/ соверша́ющих свяще́нную па́мять твою́,// Космо́, преподо́бне о́тче наш.

Кондак преподобному Косме, игумену Яхромскому, глас 8

Душе́вныя стра́сти из ко́рене исторга́я,/ в пусты́ню всели́лся еси́, преподо́бне,/ и неболе́зненную жизнь в боле́знех восприя́л еси́,/ боле́знем же лю́тым уставля́еши озлобле́ния прося́щим у тебе́ с ве́рою./ Те́мже разреши́ боле́зни на́ша душе́вныя и теле́сныя, да зове́м ти:// ра́дуйся, Космо́ Богому́дре.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку