Житія святих,  Лютий

Преподобний Косма Яхромський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 18-й день (перехідне) / червня на 23-й день — Собор Володимирських святих

Преподобний Косма Яхромський був слугою одного боярина і під час тривалої хвороби свого пана втішав його читанням книг. Якось, переїжджаючи із міста до міста, вони зупинилися на річці Яхромі. Тут преподобному Космі з’явилася на дереві ікона Успіння Пресвятої Богородиці, від якої він чув голос, що велів бути йому ченцем і влаштувати монастир. Його хворий пан тоді ж отримав від ікони зцілення, а преподобний Косма вирушив до Києва і в Печерському монастирі прийняв постриг. Потім з явленою іконою Богоматері він за навіюванням згори знову вирушив на Яхрому і за 40 верст від міста Володимира з допомогою добрих християн побудував храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці. До преподобного стала збиратися братія, і утворився монастир. Преподобний Косма був обраний ігуменом. Слава про чернечі подвиги святого доходила в ті часи навіть до великого князя. Преподобний Косма помер у глибокій старості 18 лютого 1492 року і був похований у заснованій ним обителі. Пам’ять йому також звершувалася 14 жовтня, у день святкування Божої Матері ради Її ікони Яхромської.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Косме, игумену Яхромскому, глас 4

Го́рняго жела́я преми́рнаго жития́,/ до́льняя возненави́дел еси́,/ и, взем крест свой, после́довал еси́ Христу́,/ и в пусты́ню всели́лся еси́, досточу́дне,/ в ней подвиза́ся в пе́ниих, в бде́ниих и поще́ниих./ Те́мже в тя всели́ся Пресвяты́й Дух,/ но я́ко име́я дерзнове́ние ко Христу́ Бо́гу,/ испроси́ лю́дем правосла́вным здра́вие и спасе́ние/ и не забу́ди посеща́я чад свои́х,/ соверша́ющих свяще́нную па́мять твою́,// Космо́, преподо́бне о́тче наш.

Кондак преподобному Косме, игумену Яхромскому, глас 8

Душе́вныя стра́сти из ко́рене исторга́я,/ в пусты́ню всели́лся еси́, преподо́бне,/ и неболе́зненную жизнь в боле́знех восприя́л еси́,/ боле́знем же лю́тым уставля́еши озлобле́ния прося́щим у тебе́ с ве́рою./ Те́мже разреши́ боле́зни на́ша душе́вныя и теле́сныя, да зове́м ти:// ра́дуйся, Космо́ Богому́дре.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку