Преподобний Георгій (Карслідіс) сповідник p1b057vumn1ocarqk18eosb2eos5
Житія святих,  Жовтень

Преподобний Георгій (Карслідіс) сповідник

Місяця жовтень на 24-й день

Преподобний Георгій (у миру Афанасій Карслідіс) народився 1901 року в Аргірополі Понтійському (нині Гюмюшхані, Туреччина). Пішовши з дому, після довгих поневірянь Афанасій прибув до Тифліського монастиря Живоносного Джерела. Там 1919 року він був пострижений у рясофор з ім’ям Симеон.

Незабаром разом з іншими ченцями його заарештували комуністи і засудили до розстрілу. Однак, отримавши 3 кульові поранення і впавши зі скелі (розстріл здійснювався на краю обриву), преподобний залишився живий.

У 1923 році він переселився в Драндський монастир поблизу Сухума. У 1925 році був висвячений на пресвітера і отримав чернече ім’я Георгій. У 1929 році емігрував до Греції.

З 1930 року він жив у селищі Сіпса (нині Таксіархе), за 11 км від міста Драми. Там преподобний заснував невеликий монастир на честь Вознесіння Господнього. Єдиним насельником цієї обителі був він сам.

Народ любив святого Георгія і шанував його як старця. Преподобний був суворим аскетом і прозорливцем. Він передбачав Другу світову війну, болгарську окупацію Македонії та громадянську війну в Греції.

Старець учив: “Любіть усіх людей, ще й ворогів ваших. Це найголовніше. Завжди майте любов – і до тих, хто нас любить, і до тих, хто нас ненавидить. Простимо їм і будемо любити всіх, і нехай нам роблять хоч найбільше зло. Тоді будемо справжні чада Божі…”

Преподобний Георгій відійшов до Господа 4 листопада 1959 року в Таксіарху, Греція. Його смерть була ознаменована чудовими явищами і зціленнями хворих.

Старець Георгій (Карслідіс), Новий Сповідник, був канонізований 2 листопада 2008 року.