Преподобний Андронік і дружина його Афанасія 63ecd49206a21341915878
Житія святих,  Жовтень

Преподобний Андронік і дружина його Афанасія

Місяця жовтня на 9-й день

Преподобні Андронік і дружина його Афанасія жили в Антіохії в V столітті. Святий Андронік був ремісником. Свій заробіток він ділив на три частини, одну частину віддавав до церкви, іншу – бідним, а третю залишав для своєї родини. Коли Господь узяв у Андроніка та Афанасії сина і доньку, благочестиве подружжя вирішило повністю присвятити себе служінню Богу, допомагаючи бідним і хворим. Незабаром святе подружжя вирушило до Олександрії, і Андронік вступив у скит, а Афанасія – в жіночий Тавенісіотський монастир.

Через 12 років подвижницького життя преподобний Андронік пішов до Єрусалима на поклоніння святим місцям. Йому зустрівся попутник – чернець Афанасій. Це була Афанасія, яка, передбачаючи небезпеки подорожі, переодяглася чоловіком. Вони не впізнали один одного, бо довгі подвиги змінили їхній вигляд. Повернувшись з Єрусалима, обидва ченці оселилися в одній келії і багато років подвизалися в безмовності. Після смерті преподобної Афанасії залишилася записка, що розкривала її таємницю. Незабаром помер і преподобний Андронік.

Тропарь преподобному Андронику Антиохийскому, глас 1

Пусты́нный жи́тель и в телеси́ А́нгел и чудотво́рец показа́лся еси́,/ Богоно́сне о́тче наш Андрони́че,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою притека́ющих к тебе́./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

Кондак преподобному Андронику Антиохийскому, глас 4

Благоро́дия нра́вом тя че́стно похва́лим, Андрони́че,/ и́же Госпо́дь в лик преподо́бным отце́м сочета́,// я́ко вои́стинну благоро́дия Боже́ственныя сла́вы вене́ц улучи́.

Тропaрь, глaсъ №:

Пустhнный жи1тель и3 въ тэлеси2 ѓгGлъ и3 чудотв0рецъ показaлсz є3си2, бGон0сне џтче нaшъ ґндронjче, пост0мъ, бдёніемъ, мlтвою нбcнаz даров†ніz пріи1мъ, и3сцэлsеши нед{жныz и3 дyшы вёрою притекaющихъ къ тебЁ. слaва дaвшему тебЁ крёпость, слaва вэнчaвшему тS, слaва дёйствующему тоб0ю всBмъ и3сцэлє1ніz.

Кондaкъ, глaсъ д7:

Бlгор0діz нрaвомъ тS чeстнw похвaлимъ, ґндронjче, и4же гDь въ ли1къ прпdбнымъ nтцє1мъ сочетA, ћкw вои 1стинну бlгор0діz бжcтвенныz слaвы вэнeцъ ўлучи2.