Житія святих,  Жовтень

Преподобний Аммон, затворник Києво-Печерський

Преподобний Аммон, затворник Києво-Печерський називається ще Трудолюбивим. Проходив подвиг у Печерській обителі в ХІІІ ст. Коли і де він народився не відомо. Не відомо також, ким були його батьки. З благословення печерського ігумена ходив на Афон і до Єрусалиму. Вивчав подвиги і житіє святих великих отців. Після свого повернення в монастир став взірцем чернечого життя для інших. Преподобний Аммон прославився своїми подвигами і решту свого земного життя провів звершуючи особливий подвиг затворництва. Упокоївся в Печерському монастирі. Його нетлінні мощі знаходяться у Дальніх печерах славнозвісної Києво-Печерської Лаври. Свята Церква згадуючи його святу пам’ять прославляє цього угодника Божого похвалами такими: « Радуйся, Аммоне, бо древніх отцв наслідував ти в подвигах всеусердно».