Житія святих,  Жовтень

Преподобний Аммон (Аммун) Нітрійський, Єгипетський

Місяця жовтня на 4-й день

Преподобний Аммон Єгипетський був вихований у християнському благочесті. Одружившись з волі рідних, Аммон за згодою з дружиною зберіг дівоцтво і став жити з нею як брат із сестрою. 20 років духовне подружжя подвизалося в пості, молитві та спільних працях. Змужнівши в благочесті, подружжя порізно продовжило свої подвиги. Дружина Аммона залишилася вдома і заснувала в ньому жіночий монастир. Аммон пішов у Нітрійську пустелю, де перебував 22 роки і досяг високих духовних досконалостей, дару чудотворення і прозорливості.

Преподобний Аммон часто приходив за благословенням до преподобного Антонія Великого (пам’ять 17 січня). У годину кончини преподобного Аммона святий Антоній побачив, як Ангели з радістю підносили на небо душу цього праведника. Преподобний Аммон помер у середині IV століття.