...
Житія святих,  Жовтень

Преподобний Амфілохій Глушицький

Місяця жовтня на 12-й день

Преподобний Амфілохій, ігумен Глушицький, вже ченцем у священицькому сані прийшов з Устюга до преподобного Діонісія Глушицького в 1417 році. Святий Діонісій, дізнався про бажання Амфілохія бути подвижником і розповів про суворість і труднощі життя в його обителі, але це не збентежило його.

Двадцять років провів преподобний Амфілохій у подвигах посту, молитви і послуху під керівництвом преподобного Діонісія, намагаючись у всьому наслідувати йому і допомагаючи в працях з облаштування обителі.

Після смерті святого Діонісія преподобний Амфілохій 15 років був настоятелем Глушицької обителі.

Преподобний мирно помер у 1452 році і був похований поруч зі своїм учителем.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобным Амфилохию, Макарию, Тарасию и Феодосию Глушицким, глас 8

Свети́льники све́тлыя я́вльшеся,/ добро́ту земну́ю му́дренно оста́вльше,/ и идо́ша во вну́треннюю пусты́ню, Амфило́хие, Мака́рие, Тара́сие и Феодо́сие,/ смире́ние и вся́кую доброде́тель извы́кше,/ и обрето́ша безсме́ртие,/ посто́м и бде́нием и про́чим воздержа́нием себе́ принося́ще Христу́,/ и ны́не на Небесе́х Престо́лу Христо́ву предстои́те./ Моли́те, отцы́ Богому́дрии, Амфило́хие, Мака́рие, Тара́сие и Феодо́сие,/ умири́ти мир и спасти́ся душа́м пою́щих вас,/ и согреше́ний оставле́ние дарова́ти// чту́щим всечестну́ю па́мять ва́шу.

Кондак преподобным Амфилохию, Макарию, Тарасию и Феодосию Глушицким, глас 8

Я́ко незаходи́мая свети́ла мы́сленнаго Со́лнца,/ просвети́сте вселе́нную,/ и ве́рных ду́ши и телеса́ луча́ми чуде́с ва́ших озаря́юще,/ незави́стно подава́ете от неду́г исцеле́ние./ Те́мже, соше́дшеся, ве́рою, вас в пе́снех восхваля́ем,/ я́ко на́ши прему́дрыя наста́вники и к Бо́гу хода́таи,/ и непреста́нно вопие́м: ра́дуйтеся, отцы́ Богому́дрии// Амфило́хие, Мака́рие, Тара́сие и Феодо́сие.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку