Житія святих,  Лютий

Преподобний Агафон, чудотворець Печерський, в Дальніх печерах

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 20-й день (перехідне) / березня на 18-й день – Собор усіх преподобних Києво-Печерських (перехідне) / серпня на 28-й день – Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають

Про життя преподобного Агафона відомо із напису на дошці, що зачиняла вхід до печери. Він повідомляє, що преподобний мав дар пророцтва і зцілення, зціляв хворих покладанням рук.

Згідно з антропологічними дослідженнями, Агафон помер у віці 30-40 років. Місцева канонізація відбулася 1643 року, а загальноцерковне шанування встановлено указами Святішого синоду 1762, 1775, 1784 років. Його мощі спочивають у Дальніх печерах.

Тропaрь, глaсъ и7:

Бл†га нбcнаz рaди дёлъ твои1хъ стzжaвый, бlгости тезоимени1те, ґгаfHне, моли2 бlгaгw гDа, м0лимъ тS тeплэ, ћкw да не лиши1тъ нaсъ вёчныхъ бл†гъ свои1хъ.

Кондaкъ, глaсъ в7:

Вёдый и3звёстнw, ћкw снёдію р0дъ человёчь и3спадE и3з8 раS, пост0мъ же пaки вни1де въ џнь, п0стное и3збрaлъ є3си2 себЁ житіE, въ нeмже крёпцэ подвизazсz, бlжeнне ґгаfHне, и3 бэсHвскаz шат†ніz тёмъ низлагaz, пріsлъ є3си2 цэлє1бныz дaры t хrта бGа, є3мyже при1снw моли1сz њ душaхъ нaшихъ.