Преподобномучениця Єлена (Коробкова) p1dck5efe0vbnbtm4tousi1otb5
Житія святих,  Травень

Преподобномучениця Єлена (Коробкова)

Місяця травня на 25-й день

Преподобномучениця Олена народилася 1879 року в селі Малєєво Волоколамського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Петра Коробкова, який згодом служив прикажчиком в англійському магазині в Санкт-Петербурзі, і при хрещенні її нарекли Єлизаветою. Батько помер, коли Єлизаветі було чотирнадцять років, і вона жила в селі з матір’ю. До цього часу Єлизавета закінчила сільську школу і, коли їй виповнилося двадцять чотири роки, вступила в один із монастирів Московської губернії, де перебувала до його закриття під час гонінь, що настали за радянської влади, на Російську Православну Церкву; тут вона прийняла чернечий постриг з ім’ям Олена. Після закриття монастиря вона оселилася при Троїцькій церкві в місті Східня Сонячногірського району Московської області, де співала на криласі та займалася рукоділлям, заробляючи на життя шиттям ковдр.
У 1937 році стали заарештовувати не тільки священнослужителів, а й активних парафіян. Разом із такою групою парафіян була заарештована і черниця Олена. У довідці на арешт їй ставилося за провину, що вона “поширює серед вірян церковну літературу, так звані духовні Троїцькі листки… церковно контрреволюційно налаштована і досі своєї контрреволюційної церковної діяльності не кидає”.
Черницю Олену заарештували 29 жовтня 1937 року й ув’язнили в камеру при районному відділенні НКВС у Солнєчногорську. На допиті слідчий запитав її:
– Ви, будучи знайомі з церковниками… і черницями, один у одного збиралися, обговорювали проти радянської влади питання, вели контрреволюційну діяльність?
– Бувати я бувала у віруючих і церковників, – відповіла черниця, – але питань проти радянської влади ми не обговорювали, і контрреволюційної діяльності я не вела.
На цьому допити було закінчено, і черницю Олену перевели в Таганську в’язницю в Москві; 15 листопада 1937 року трійка при УНКВС у Московській області засудила її до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Черниця Олена (Коробкова) померла в ув’язненні 7 червня 1938 року і була похована в безвісній могилі.
Пам’ять преподобномучениці Олени звершується 25 травня (7 червня) і в день святкування Собору новомучеників і сповідників Російських.