Преподобномучениця Єкатерина Декаліна p1b8jjicb931n12g1185kb9m17s34
Житія святих,  Лютий

Преподобномучениця Єкатерина Декаліна

Місяця лютого на 4-й день

Преподобномучениця Катерина народилася 1875 року в селі Панське Тушнинської волості Симбірської губернії в сім’ї селянина Дмитра Декаліна. Живучи в будинку батьків, Катерина навчилася читати і писати. У 1890 році вона вступила до Симбірського Спаського монастиря, а 1913 року її визначили послушницею. Після закриття монастиря під час приходу до влади більшовиків і початку гонінь на Церкву послушниця Катерина деякий час працювала на світській роботі, а потім разом з іншою насельницею обителі оселилася в приватній квартирі, де вони стали проводити молитовне життя, як у них було заведено раніше в монастирі.
18 грудня 1937 року послушниця Катерина була заарештована і поміщена до в’язниці в місті Ульяновську. На допиті слідчий запитав її, яким чином і в чому виражалося нею невдоволення радянською владою, на що послушниця відповіла, що вона скрізь говорила, що наявним порядком речей незадоволена, тому що радянська влада влаштовує гоніння на вірян, закриває монастирі та церкви, священиків заарештовують ні за що, за одне те, що вони вірянам кажуть правду; звісно, ця влада не від Бога, а від антихриста… а вона переконана в існуванні Бога і буде говорити про це до самої смерті.
– Ви сказали, що віруєте і віруючою залишаєтеся до теперішнього часу. Де ж ви виконуєте свої обряди? – запитав її слідчий.
– Ми живемо удвох із черницею Анастасією… Усі обряди здійснюємо удвох у квартирі, тобто читаємо псалми і молимося. До нас ніхто не ходить, і ми нікуди не ходимо.
– Ви є членом церковно-монархічної контрреволюційної організації. Вимагаю щиросердних зізнань.
– Членом церковно-монархічної організації я не була і про існування такої не знала.
– Розкажіть, що ви говорили щодо конституції та виборів до Верховної Ради?
– Щодо конституції я говорила, що вона нам нічого не дасть, до рад потраплять комуністи, а комуністи проти релігії. От якби своїх кандидатів обрали б віряни, тоді б інша справа. Цим самим я говорила проти висунутих кандидатів і всієї виборчої системи. Краще піти до церкви, ніж на вибори.
На цьому допити були закінчені. 29 грудня 1937 року трійка НКВС засудила послушницю до розстрілу. Послушницю Катерину Декаліну розстріляли 17 лютого 1938 року, її поховали в безвісній спільній могилі.