Житія святих,  Листопад

Преподобномучениця Серафима (Горшкова)

Місяця листопада на 6-й день

Анна Олексіївна Горшкова народилася 2 лютого 1893 року у селі Хмільники Угличського повіту Ярославської губернії. Рано відчувши потяг до споглядального чернечого життя, Анна приймає постриг з ім’ям Серафима і до 1917 року трудиться в монастирі. Після революції доводиться блукати. У 1921 році вдається закріпитися в Петрограді у Воскресенському Новодівичому монастирі, але для того, щоб прогодуватися, доводиться працювати скляркою.
17 лютого 1932 року монахиню Серафиму заарештовують і засуджують до 3 років заслання Казахстан. Опинившись у місті Чимкенті, матінка залишається у цьому місці заслання довше, ніж від неї вимагала влада, оскільки знаходить своє призначення у служінні засланим у ті місця священнослужителям. Так, разом зі своїми духовними наставниками, проходячи по «слідчій справі ієромонаха Гавриїла (Владимирова) та ін.», матінка Серафима удостоїлася спромогтися святого мучеництва. Її заарештували 10 вересня 1937 року. Розстріляно її було 19 листопада.