Преподобномучениця Олександра Каспарова Aleksandra Kasparova
Житія святих,  Лютий

Преподобномучениця Олександра Каспарова

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / лютого на 5-й день

Преподобномучениця Олександра (в миру Олександра Йосифівна Каспарова) народилася 1882 року в місті Брест-Литовську Гродненської губернії в сім’ї столяра. У 15-річному віці Олександра поступила послушницею в Московський Іванівський монастир. 1918 року обитель перетворили на концтабір, і послушниці Олександрі довелося шукати роботу в миру: спочатку вона працювала в громадській їдальні, потім прибиральницею в храмі, в медсанлабораторії, в пошивній майстерні НКВС у Москві.

У 1931 році послушниця Олександра разом із послушницею Євдокією, яка незабаром тяжко захворіла, оселилася в селі Давидково Кунцевського району.

8 серпня 1937 року її заарештували й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. Селяни засвідчили, що послушниці нібито зводять наклеп на радянську владу і вихваляють царський лад, зазивають до себе дітей і змушують їх виконувати релігійні обряди. Закидали сестрі Олександрі й те, що її відвідували священники та черниці.

Слідство тривало один день. Послушницю Олександру Каспарову проговорили до 8 років ув’язнення в концтаборі. В Івдельському виправно-трудовому таборі Свердловської області 18 лютого 1942 року вона померла від нестерпних умов життя і була похована в безвісній могилі.

Причислена до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2006 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.