...
Преподобномучениця Магдалина (Забєліна) p1efbkqno21qmjo6blv31j301a6g3
Житія святих,  Листопад

Преподобномучениця Магдалина (Забєліна)

Місяця листопада на 25-й день

Преподобномучениця Магдалина народилася в 1863 році в місті Орлі в сім’ї робітника, в хрещенні була названа Марією. 1876 року, коли їй виповнилося тринадцять років, вона оселилася в селі Посошки Кромського повіту Орловської губернії. Цього року купець Торопов організував тут богадільню, яку потім було перетворено на Іоанно-Предтеченську громаду на чолі з настоятелькою. Тут Марія закінчила школу і залишилася в громаді послушницею. Після постригу вона була названа Магдалиною.
Після початку гонінь від безбожної влади, інокиня Магдалина переїхала до Троїце-Одигітрієвської Зосимової пустель у Московській губернії, яка у 1920 році була перетворена на сільськогосподарську артіль, але зберегла монастирський статут.
1929 року пустель була остаточно владою закрита, і її насельниці розселилися по найближчих до обителі селах. Інокиня Магдалина оселилася разом із кількома послушницями у селі Новинської Наро-Фомінського району. Вони заробляли життя рукоділлям, читали по небіжчикам Псалтир, допомагали священикові у служінні молебнів і панахидів.
У 1931 році влада прийняла рішення про арешт усіх вигнаних з монастирських обителів, і 22 травня 1931 року інокиня Магдалина була арештована і ув’язнена при Наро-Фомінському райвиконкомі. За день відбувся її допит. Слідчий запитав Магдалину, яких вона дотримується політичних та партійних переконань. Та відповіла, що до політичних переконань та партій байдужа, хоч вони й «заважають у житті».
Відповідаючи на запитання слідчого, вона сказала: «Харчувалася своєю працею, займаючись рукоділлям, і допомагала селянам. Ходити нікуди не ходила… агітації проти колгоспу не вела».
Усі заарештовані насельниці були звинувачені в тому, що нібито вони вели агітацію проти колгоспів, а також, коли у місцевого священика за несплату податків відібрали корову та коня, підговорили селянок іти до сільради та просити повернути корову священикові.
Розслідування було недовгим – 29 травня 1931 року трійка при ПП ОГПУ Московської області засудила інокіню Магдалину та інших насельниць обителі до п’яти років заслання Казахстану з розпорядженням відправити їх у місце посилання тюремним етапом. Не витримавши болісно довгої дороги та важких поневірянь етапу, черниця Магдалина 8 грудня 1931 року померла і була похована у невідомій могилі.

Знайшли помилку