Преподобномучениця Ірина Хвостова, послушниця p1b9e7valk14tsk421kfp6hm1hkh4
Житія святих,  Лютий

Преподобномучениця Ірина Хвостова, послушниця

Місяця лютого на 13-й день

Преподобномучениця Ірина народилася 1882 року в селі Агінтово Костянтинівської волості Сергіївського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Михайла Хвостова. Закінчивши сільську школу, вона вступила до Новодівичого монастиря в Москві, в якому трудилася і тоді, коли прийшла безбожна радянська влада і почалося гоніння на Руську Православну Церкву та захоплення монастирських приміщень. Покинувши місце своїх чернечих подвигів у 1932 році, вона оселилася в домі батька в рідному селі.
Наприкінці тридцятих років, коли розпочався період найзапекліших гонінь на Руську Православну Церкву, співробітники НКВС 23 січня 1938 року допитали як чергових свідків посадових осіб, які дали свідчення, необхідні слідству. 27 січня черницю Ірину було заарештовано і поміщено до в’язниці в Сергієвому Посаді. 31 січня слідчий допитав її.
– Чи визнаєте ви себе винною в поширенні антирадянської агітації та в розкладанні роботи колгоспу? – запитав її слідчий.
– Винною себе в цьому не визнаю, але пояснюю, що в грудні 1937 року я справді говорила, що зараз на території СРСР триває війна, Японія вже воює на території СРСР, а тому комуністи хороших людей заарештували й заслали на заслання, а також вела пропаганду, що Бог є, Він існує і треба покладатися на Нього.
На цьому допити були закінчені. 19 лютого 1938 року трійка НКВС засудила інокиню до розстрілу. Черницю Ірину (Хвостову) було розстріляно 26 лютого 1938 року, її поховали в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.