Преподобномучениця Анна Єфремова, послушниця Snymok krana 2023 02 16 v 19.59.05
Житія святих,  Лютий

Преподобномучениця Анна Єфремова, послушниця

Місяця лютого на 4-й день

Преподобномучениця Анна народилася 25 березня 1882 року в селі Гніздилово Фатезького повіту Курської губернії в сім’ї селянина Афанасія Єфремова. У 1903 році вона вступила до Скорбященського монастиря в Москві. Монастир було засновано княжною Голіциною 1890 року, він розташовувався на Долгоруковській вулиці неподалік від Бутирської Застави. У ньому послушниця Анна трудилася до розорення обителі 1928 року, після чого оселилася у квартирі на Бутирській вулиці поблизу монастирських стін. Тут вона жила разом з іншими сестрами закритої обителі, які в усьому продовжували зберігати монастирський статут; заробляли вони собі на життя рукоділлям і підтримували молитовне й особисте спілкування з такими самими чернечими громадами, які розселилися містом та селами. Як колишня послушниця в монастирі, вона, згідно з розпорядженнями влади, підлягала знищенню – і 17 січня 1938 року її заарештували і ув’язнили спочатку в Бутирській, а потім у Таганській в’язниці в Москві.
– Слідство має дані, що ви надавали допомогу черницям, висланим за контрреволюційну діяльність. Ви це підтверджуєте? – запитав її слідчий.
– Я дійсно надавала допомогу черницям…
– Ваше ставлення до радянської влади?
– Моє ставлення до радянської влади є ворожим, бо вона заарештовує чернецтва, висилає ні в чому не винне духовенство, закриває церкви і взагалі організовує гоніння на релігію.
– За що вас заарештовано?
– Я вважаю, що я заарештована за те, що є черницею, а їх зараз заарештовують без жодної провини.
– З ким із висланих за контрреволюційну діяльність ви підтримуєте зв’язок?
– Зв’язку з висланими за контрреволюційну діяльність я ні з ким не підтримую.
На цьому допити було закінчено, і 14 лютого трійка НКВС засудила послушницю Анну до розстрілу. Послушницю Анну Єфремову було розстріляно 17 лютого 1938 року, її поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку