...
Преподобномучениця Анна Корнєєва, послушниця p1drct90ldd2t3bp18vv1004kdg3
Житія святих,  Лютий

Преподобномучениця Анна Корнєєва, послушниця

Місяця лютого на 13-й день

Преподобномучениця Анна народилася 1880 року в селі Щербініно Коломенського повіту Московської губернії в сім’ї селянина, здобула початкову освіту.
У 1895 році вона поступила послушницею в один із монастирів Костромської єпархії. Після перетворення Решемського Макар’євського монастиря на жіночий, у серпні 1901 р., перевелася до нього. Подвизалася в ньому до 1902 року, а потім повернулася на батьківщину.
Була членом церковної ради Покровської церкви в селі Чиркине Малинського району.
12 лютого 1938 року була заарештована і відразу ж допитана.
– Який ви мали зв’язок зі священником Покровським?
– Я мала тісний зв’язок зі священником Покровським, який часто відвідував мою квартиру, я особисто відвідувала квартиру Покровського рідко.
– Слідство має матеріали про те, що ви серед колгоспників висловлювали ворожість до радянської влади.
– Ніякої антирадянської агітації я ніколи не вела.
– У травні 1937 року ви колгоспникам говорили, що комуністи загнали селян у колгоспи і хочуть влаштувати кріпосне право.
– Таких розмов із мого боку не було, за винятком того, що я говорила, що раніше селяни жили краще.
– На початку грудня 1937 року ви говорили колгоспникам села Чиркіно, що скоро буде війна, прийде Гітлер і тоді православні селяни стануть жити краще.
– Розмов про війну і про прихід Гітлера з мого боку не було; був випадок, коли під час розмови я сказала колгоспнику, що раніше селяни жили краще, зараз радянська влада почала переслідувати чесних людей – розстрілювати хороших людей ні за що.
– Що ви говорили навесні 1937 року колгоспникам про радянську владу?
– Під час розмов із колгоспниками села Чиркине я говорила, що всяка влада від Бога. Це мною повторювалося часто.
– Вам пред’являється постанова про притягнення вас як обвинуваченої в антирадянській агітації серед населення.
– Винною себе в агітації серед населення не визнаю.
21 лютого Трійка НКВС у Московській області засудила її до розстрілу за “контрреволюційну діяльність, поширення антирадянського наклепу проти сов. уряду, провокаційних чуток про війну і вихваляння фашистської диктатури”.
26 лютого 1938 року членів церковної ради Ганну Корнєєву, Домну Котову, старосту Наталю Фігуріну і протоієрея Іоанна Покровського було розстріляно та поховано у спільній безвісній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
Зарахована до лику святих Новомучеників постановою Священного Синоду 26 грудня 2001 року для загальноцерковного шанування.

Знайшли помилку