Преподобномучениця Анна (Благовєщенська), черниця p1adakup0vk4p1frd9tk15c4roo3
Житія святих,  Лютий

Преподобномучениця Анна (Благовєщенська), черниця

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / лютого на 23-й день (перехідне) / травня на 23-й день – Собор Ростово-Ярославських святих

Преподобномучениця Анна, в миру – Марія Благовєщенська, народилася в 1898 році в Ярославській губернії. Вона закінчила гімназію і шість років викладала в гімназії. У двадцять другому році Марія оселилася в Захар’ївській сестринській громаді при Павло-Обнорському монастирі. Окормляв громаду відомий духовний авторитет того часу, архімандрит Никон (Чулков). Він також був відомий як духівник імператриці Марії Федорівни. Згодом Марія прийняла чернечий постриг з ім’ям Анна. На той час громада значилася в офіційних документах як сільськогосподарська комуна імені Крупської. Але від влади не можна було приховати справжню мету громади. У тридцять першому році частину сестер, зокрема черницю Анну, було заарештовано. Колегія ОДПУ засудила тринадцять членів громади до різних термінів. Анну відправили на три роки до табору. Повернувшись з ув’язнення, вона влаштувалася псаломщицею в храмі в селі Рибінського району Ярославської області. У тридцять сьомому році її заарештували ще раз. Через Анну слідство намагалося вийти на архімандрита Никона (Чулкова), але черниця не дала проти нього свідчень. “Трійка” засудила її до розстрілу.