Преподобномученик Іларион (Писарец), ієромонах p1dr5oli4280710e7oc1qpe993
Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Іларион (Писарец), ієромонах

Місяця листопада на 20-й день

Преподобномученик Іларіон народився 1871 року в селі Собичово Глухівського повіту Чернігівської губернії у родині селянина Павла Писарця. У 1893 році він вступив послушником до Глинської пустелі в Курській губернії, де пробув до 1914 року; тут він прийняв чернечий постриг.
У 1914 році монах Іларіон був висвячений у сан ієромонаха; згодом він став служити у Москві. 1927 року жителі села Різдво Наро-Фомінського району Московської області, де не було на той час священика, стали просити ієромонаха Іларіона до себе на парафію. Він погодився і був священноначальником спрямований служити в цей храм.
15 жовтня 1937 року голова сільради направив заяву до НКВС, в якій повідомляв, що на свято Покров «по будинках з молебнями ходив різдвяний піп, не маючи на це дозволу… З боку попа і раніше були порушення… він збирав підписи віруючих , просимо вжити відповідних заходів».
26 листопада 1937 року ієромонаха Іларіона було заарештовано і ув’язнено в Таганську в’язницю в Москві. На слідстві він категорично відкинув усі пред’явлені йому звинувачення.
29 листопада трійка НКВС засудила його до розстрілу. Ієромонаха Іларіона (Писарця) було розстріляно 3 грудня 1937 року і поховано в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.