...
Преподобномученик Тихон (Бузов), архімандрит p1b2qc3i3s1mtt8h6kfk1hfnvmd3
Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Тихон (Бузов), архімандрит

Місяця листопада на 26-й день

Преподобномученик Тихон народився 16 вересня 1873 року в селі Шонгути Тв сім’ї селянина. При хрещенні хлопчик був названий Йосипом. Батьки бажали, щоб хлопець опанував грамоту, тому віддали його до земської школи.
Коли Йосипу виповнилося 18 років, він пішов у Седмиозерну Богородицьку Вознесенську чоловічу пустинь, що знаходиться за 17 верст від Казані, де був прийнятий до послушників. У 1901 році Йосип прийняв чернечий постриг, в якому його назвали Тихоном. Незабаром він був висвячений у ієромонаха.
Під час революційних заворушень у країні, що почалися в 1905 році, Казань, як і багато міст Росії, була охоплена хвилюваннями робітників та студентів. За зв’язок із революційно налаштованими студентами отець Тихон був висланий до Троїцького Чебоксарського монастиря, де виконував обов’язки півчого. Ця стародавня обитель була заснована в 1566 з місіонерськими цілями.
З 1910 по 1914 ієромонах Тихін служив при архієрейському будинку в місті Архангельську. У 1911-1912 роках ієромонах Тихін слухав місіонерські курси в Уфі.
Батько Тихін у 1914 році був переведений у Донський монастир міста Москви. У 1915 році він був нагороджений наперсним хрестом, а в 1924 році Святіший Патріарх Тихін поставив його в ігумена. У 1926 році він був зведений у сан архімандрита.
У зв’язку з поширенням чуток про вбивство більшовиками Патріарха Тихона, в ОГПУ почали викликати братію монастиря. 15 листопада 1927 року був викликаний до ОГПУ та отця Тихона, де його заарештували та ув’язнили у Бутирську в’язницю. 23 листопада його допитали. «Я особисто, – показав отець Тихін, – ніколи не казав, що Патріарх Тихон замучений більшовиками. І коли про це була розмова при монастирі, то завжди казав, що це неправда. Листування з висланим настоятелем я особисто не маю. Матеріальну допомогу настоятелю ми надсилаємо із засобів кружечного збору. Останній раз було розділено по 23 рублі, і таку саму суму послали настоятелю. Хто надсилає гроші, мені не відомо. На засіданні церковноприходської ради братства я ніколи не брав участі, і які обговорювалися питання на раді, мені не відомо».
9 січня 1928 р. слідство було закінчено. У своєму висновку уповноважений 6-го відділення секретного відділу ОГПУ Жикін написав: «Громадянин Бузов веде агітацію серед відвідувачів могили Патріарха Тихона з метою порушення таких проти радянської влади, поширює чутки, що Патріарх замучений більшовиками, і надає матеріальну допомогу засланцям церковникам від радянської влади». 27 січня 1928 року Особливою Нарадою при Колегії ОГПУ архімандрит Тихон був засуджений до заслання із забороною проживати у шести головних містах та губерніях країни строком на три роки.
Місцем заслання отець Тихін обрав місто Казань. Тут він служив заштатним священиком і водночас працював за наймом.
Повернувшись із заслання, 23 травня 1933 року архімандрит Тихон був призначений митрополитом Сергієм (Страгородським) до Покровського храму в селі Ільмяни Коробівського району Московської області. 27 листопада 1937 року влада заарештувала його і ув’язнила в Таганську в’язницю в Москві. У день арешту отця Тихона було допитано.
5 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Тихона до розстрілу. Архімандрит Тихон (Бузов) був розстріляний 9 грудня 1937 року і похований у невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку