Преподобномученик Софроній (Несміянов), ієромонах Sofroniy Nesmeyanov
Житія святих,  Жовтень

Преподобномученик Софроній (Несміянов), ієромонах

Місяця жовтня на 21-й день

Преподобномученик Софроній (у миру Софроній Харитонович Несміянов) народився 1870 року. У віці 38 років вступив послушником у Свято-Духівський монастир у місті Царицині і прийняв там чернечий постриг із залишенням того ж імені. У 1910 році висвячений у сан ієродиякона, у 1915 році – у сан ієромонаха до одного з храмів у Саратові.

У 1919 році він пішов на південь Росії і служив в армії Денікіна полковим священником. Після розгрому білого руху вирішив залишитися на батьківщині, чим би йому це не загрожувало. У 1920 році він вступив на подвір’я Георгіївського Балаклавського монастиря в Катеринодарі, але 1922 року подвір’я закрили, і ієромонах Софроній став служити в парафіяльних храмах різних сіл. З 1926 року він служив у храмі села Юр’ївки.

Отець Софроній багато зробив для боротьби з обновленством у місцевості, де відбувалося його служіння. Для цього він їздив до Москви, де отримав копії офіційних документів Вселенського Патріархату, що підтверджують канонічність істинної Православної Церкви на відміну від церкви обновленської. Маючи на руках таку документацію, отець Софроній зміг активно протистояти розкольникам. За цю діяльність отець Софроній зазнав гонінь з боку радянської влади, яка підтримувала обновленців. Його заарештували й ув’язнили в тюрму міста Вольська. Отець Софроній винним себе не визнав.

У 1930 році він був знову заарештований. Цього разу його звинуватили в тому, що він нібито “вів антирадянську агітацію, спрямовану проти заходів радянської влади і партії, що проводяться на селі; групуючи жінок, готував масу проти хлібозаготівель, позик і розкладав роботу колгоспу”. Три роки він перебував на засланні в Північному краї.

Повернувшись із заслання, з 1935 року ієромонах Софроній служив ще в кількох храмах, останнім з яких був храм села Лозьєва Бежецького району.

У 1937 році відбувся останній арешт священника. Його звинуватили в контрреволюційній агітації. Отець Софроній проявив неабияку мужність, витримку, терпіння і християнське смирення. Жодної миті не вагаючись, він відкидав усі звинувачення, які були побудовані на свідченнях лжесвідків. Не раз священника піддавали тортурам, однак і це нічого не дало його мучителям. 1 листопада 1937 року трійкою НКВС отець Софроній був засуджений до розстрілу. Розстріляний 3 листопада 1937 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку