Преподобномученик Сергій (Букашкін), ієромонах p1dro5k7m819a5p101v9eongocr3
Житія святих,  Лютий

Преподобномученик Сергій (Букашкін), ієромонах

Місяця лютого на 22-й день

Преподобномученик Сергій народився 23 січня 1884 року в селі Чертанове Осташевської волості Волоколамського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Василя Букашкіна, а в хрещенні його назвали Іоанном. Коли хлопчикові виповнилося тринадцять років, батьки віддали його в Чудов монастир у Москві. Він був прийнятий у монастир послушником і виконував кліросний послух. Живучи в обителі, він закінчив учительську семінарію, після чого отримав право на викладання в початковому училищі. 14 червня 1914 року Іван Васильович був пострижений у чернецтво з ім’ям Сергій і призначений учителем монастирської послушницької школи. У 1916 році ченця Сергія перевели в Московський Покровський монастир і того ж року висвятили на ієродиякона.
Сергій (Букашкін) У 1919 році ієродиякон Сергій був призначений служити в Преображенський храм села Спасо-Осташевського Волоколамського повіту; в 1930 році його було висвячено на ієромонаха до тієї ж церкви. У 1935 році ієромонаха Сергія було нагороджено золотим наперсним хрестом. У лютому 1937 року його перевели в храм села Ново-Олександрівка Шаховського району Московської області.
У січні 1938 року співробітники НКВС допитали чергових свідків, голову і секретаря сільради, які показали, що ієромонах Сергій серед маси присутніх говорив, що “вибори у Верховну Раду – це одна формальність, узяти бюлетень із готовим депутатом і опустити в урну. За конституцією: голосуй за кого хочеш, а на ділі – на кожному кроці нав’язують голосувати за раніше обраних уже кандидатів”. Наприкінці грудня 1937 року в приміщенні Ново-Олександрівської сільради говорив: “Нас і так радянська влада розорила податком, а тут ось ще неправильно мене обклали, це просто одне знущання над духовенством… Змушуєте мене ходити по ваших установах і шукати правди, якої кінців ніде не знайдеш, один обман і більше нічого”. На початку січня 1938 року говорив: “Радянська влада зараз так повстала на духовенство, що просто ніякого життя не стало. Священників усюди і скрізь заарештовують і православну віру хочуть ліквідувати остаточно”.
16 лютого 1938 року ієромонаха Сергія заарештували й ув’язнили у в’язниці у Волоколамську.
18 лютого слідство було закінчено й обвинувальний висновок передано на рішення трійки. 27 лютого трійка НКВС засудила отця Сергія до розстрілу, і його перевезли в Таганську в’язницю в Москві. Незадовго перед розстрілом, 2 березня, тюремний фотограф зробив із нього фотографію для ката. Ієромонаха Сергія (Букашкіна) було розстріляно 7 березня 1938 року, його поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.