Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Олексій (Задворнов), ієромонах

Місяця листопада на 9-й день

Олексій Семенович Задворнов народився 1882 року в селі Корепово Борисоглібського повіту Ярославської губернії в селянській родині. Початкову освіту здобув у сільській школі. У 1901 р. Алексій вступив послушником до Югської Дорофєєва пустель Ярославської губернії, тут прийняв чернечий постриг. У 1912 р. він визначений до церкви Офанасіївського жіночого монастиря Ярославської губернії і висвячений на ієродиякона, пізніше висвячений на священика.
У 1922 р. за звинуваченням у прихованні монастирських цінностей ієромонах Алексій засуджений на рік позбавлення волі, у 1923 р. повернувся до монастиря і залишався там до його закриття у 1924 р. Згодом протягом 5 років служив у каплиці поблизу монастиря. Коли влада закрила й каплицю, переїхав до села Закеддя Борисоглібського району. 1 квіт. 1934 року отця Алексія було заарештовано і звинувачено в контрреволюційній діяльності. На допиті він визнав себе супротивником радянської влади і був засуджений до 5 років ВТТ, покарання відбував у Дмітлазі в Московській області.
1 лист. 1937 р. ієромонаха Алексія (Задворнова) заарештовано в таборі за свідченнями свідків, які звинувачували його в “засудженні Конституції, цитуванні слів з Біблії, невдоволенні умовами життя в таборі”, на що о. Олексій сказав, що “розглядає табір як монастир, усім задоволений і за все дякує Богу”, засуджений як «служитель релігійного культу» до розстрілу. 21 листопада його було розстріляно. Преподобномученик Олексій уславлений Архієрейським Собором РПЦ у 2000 р.