Преподобномученик Мина (Шелаєв), архімандрит p1b02ss7jvhtu1b221fg1ff9b215
Житія святих,  Жовтень

Преподобномученик Мина (Шелаєв), архімандрит

Місяця жовтня на  22-й день

Преподобномученик Мина (в миру Шелаєв Іван Власович) народився 1882 року в селі Пересвєтове Дмитровського повіту Московської губернії.

Іван Власович самостійно вивчав Святе Письмо, спадщину святих отців, догматичне богослов’я, праці з історії Церкви. У 1906 році він екстерном склав іспити в духовне училище при Московському Заіконоспаському монастирі. З 1906 по 1910 роки служив учителем церковно-парафіяльної школи цієї обителі. У 1915 році став послушником Рязанського Спаського монастиря. Того ж року прийняв чернечий постриг з ім’ям Мина, був висвячений у сан ієродиякона, а потім у сан ієромонаха.

У 1917 році був призначений Рязанським єпархіальним місіонером. Головну мету своєї місії він бачив у примиренні старообрядців з офіційною Православною Церквою.

У 1919 році отця Мину призначили другим священником в Олександро-Маріїнський монастир. При цьому він продовжував місіонерську діяльність. Після закриття монастиря 1921 року він переселився до Рязані. Останнім місцем його парафіяльного служіння була Тихвінська церква села Нікуличи, закрита 1935 року.

Не маючи можливості служити на парафії, священнослужитель продовжував проповідницько-місіонерську діяльність під виглядом жебрацтва. У своїх проповідях він закликав православних не забувати Бога і Церкву, шанувати церковні свята. Архімандриту Мині була дана благодать зцілювати недужих.

У 1936 році він був заарештований за “контрреволюційну діяльність” і утримувався у в’язниці міста Рязані. На допитах архімандрит Мина виявив твердість і впевненість, нікого не оббріхуючи. Свою точку зору викладав без жодного лукавства. Його було засуджено до 5 років виправно-трудових таборів і відправлено до Сусловського відділення Сиблагу.

У 1937 році було порушено слідчу справу про існування в таборі контрреволюційної групи. Її звинувачували в саботуванні робіт, контрреволюційній діяльності та релігійній пропаганді. До цієї групи входив і архімандрит Мина. 28 жовтня 1937 року трійка при УНКВС по Новосибірській області засудила отця Мину до розстрілу. Розстріляний 4 листопада 1937 року в Сусловському табірному пункті Сиблагу.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.