Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Марк (Махров)

Місяця листопада на 22-й день

Преподобномученик Марк (в миру Махров Михайло Омелянович) народився в 1875 році в селі Зайцеве Бабічевської волості Малоярославецького повіту Калузької губернії в сім’ї селян. У 1899 році вступив в Оптину пустинь, ніс послух садівника, 1911 року прийняв чернечий постриг з ім’ям Марк.

1923 року Оптину пустинь закрили, а ченців виселили. Отець Марк оселився в Козельську, намагався зберегти монастирський уклад життя, відвідував богослужіння, заробляв випадковими підробітками. Його заарештували 30 жовтня 1937 року разом з іншими оптинськими ченцями і відправили до в’язниці в Сухиничах. Звинуватили в контрреволюційній агітації та засудили до розстрілу. Він проходив у груповій справі з іншими братами, вихідцями з Оптиної обителі.

Страчений 5 грудня 1937 року разом із ченцями Євтихієм (Діденком), Авеніром (Синіциним), Савою (Сусловим) і церковним старостою Борисом Козловим у Сухиничах. Точне місце поховання невідоме.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 27 березня 2007 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.