Житія святих,  Жовтень

Преподобномученик Іннокентій (Мазурін), ієродиякон

Місяця жовтня на 31-й день

Преподобномученик Інокентій (в миру Мазурін Інокентій Потапович) народився 1874 року в селі Берізки-Чечельницькі Ольгопільського повіту Подільської губернії в сім’ї селян. З 1896 року подвизався в Іосифо-Волоцькому монастирі. З 1928 року в сані ієродиякона служив у храмі села Теряєва Слобода.

У 1931 році отець Інокентій був заарештований і засуджений до позбавлення волі на 3 роки за “контрреволюційну та антирадянську агітацію, підпал правління колгоспу”. Сміливо тримаючись на допиті, він говорив: “Кожен, хто йде проти Христа і віри, є антихрист. І зараз комуністи є антихристами, а радянська влада – гонитель і ворог священства”.

Звільнившись з ув’язнення 1934 року, отець Інокентій служив у храмі села Буйгород Волоколамського району Московської області.

Восени 1937 року його повторно заарештували й утримували у в’язниці міста Волоколамська, а потім у Бутирській в’язниці. Ієродиякону Інокентію було винесено смертний вирок за “антирадянську агітацію”, яку він нібито проводив. 13 листопада 1937 року отець Інокентій був розстріляний на полігоні Бутово під Москвою. Тіло преподобномученика поховали в безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 20 квітня 2005 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.