Житія святих,  Жовтень

Преподобномученик Григорій (Воробйов), ігумен

Місяця жовтня на  22-й день

Преподобномученик Григорій (у миру Григорій Іванович Воробйов) народився 1883 року у Тверській губернії в селянській родині. Закінчив три класи церковнопарафіяльної школи і річні фельдшерські курси. У 1909 році став насельником Олександро-Свірського монастиря, там прийняв чернечий постриг зі збереженням імені і був висвячений на ієромонаха.

Під час Першої світової війни отець Григорій був призваний на фронт полковим священником і за сумісництвом фармацевтом у Червоному Хресті. Повернувся додому 1918 року, наступного року був призваний до Червоної армії, служив ротним фельдшером. У 1921 році повернувся на батьківщину, допомагав рідним по господарству.

З 1923 року отець Григорій служить у сільській церкві в Ярославській губернії парафіяльним священником. Приблизно 1935 року його було зведено в сан ігумена.

У жовтні 1936 року ігумена Григорія заарештували за “контрреволюційні висловлювання на адресу вождів ВКП(б) і радянської влади” і засудили до позбавлення волі строком на 7 років. Відбував покарання у виправно-трудових таборах Ярославської області.

14 вересня 1937 року його заарештували в таборі за звинуваченням у “контрреволюційній агітації серед ув’язнених”: “…доводив, що нібито в газетах пишуть брехню і що політика радянської влади побудована на брехні”. Отець Григорій винним себе не визнав. Особливою трійкою НКВС був засуджений до розстрілу. Розстріляний 4 листопада 1937 року. Місце поховання ігумена Григорія Воробйова невідоме.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.