Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Герасим (Сухов), ієромонах

Місяця листопада на 19-й день

Преподобномученик Герасим (у миру Герасим Федотович Сухов) народився 1866 року в Чембарському повіті Пензенської губернії в селянській родині. У роки великих гонінь на Церкву не міг не постраждати той, хто все своє життя поклав на вівтар служіння Христу. Пострижений у чернечий чин і зведений у сан ієромонаха, отець Герасим був заарештований 1936 року.

70-річного ченця звинуватили в участі “в контрреволюційній групі” і засудили до 5 років заслання в Казахстан. Він опинився в селі Бородулиха Семипалатинської області разом із низкою інших священнослужителів. 22 листопада 1937 року ієромонаха Герасима заарештовано на засланні Бєль-агачським РВ НКВС на тій самій підставі, що і протоієрея Димитрія Кукліна. Під час формування “Справи Дмитра Кукліна та ін.” були сформульовані звинувачення: “проведення релігійних обрядів і нелегальних збіговиськ” і “поширення а/з агітації проти колгоспного ладу”.

27 листопада 1937 року ієромонаха Герасима (Сухова) було засуджено до вищої міри покарання. 2 грудня преподобномученик був розстріляний у Семипалатинську.