Преподобномученик Герасим (Мочалов) Gerasim Mochalov
Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Герасим (Мочалов)

Місяця листопада на 22-й день

Преподобномученик Герасим (в миру Григорій Ігнатович Мочалов) народився в 1870 році в селі Мариніно Дмитровського повіту Московської губернії. Його батько-селянин працював на фабриці.

У 1903 році Григорій Гнатович став послушником Смоленської Зосимової пустелі у Володимирській губернії. Він працював у слюсарній майстерні. 1908 року Григорій прийняв чернечий постриг з ім’ям Герасим. У 1910 році ченця Герасима висвятили на ієродиякона, а в 1920 році – на ієромонаха.

Після закриття владою Зосимової пустелі 1923 року отець Герасим став служити в Миколаївському Пісношському монастирі в Дмитрівському повіті. Коли ж і цей монастир закрили, його було визначено на служіння до храму в селі Гар’єво. З 1936 року ієромонах Герасим служив у Покровському храмі в селі Кікіно Дмитрівського району.

У 1937 році ієромонаха Герасима заарештували й ув’язнили в Таганську в’язницю в Москві. Проти нього було висунуто низку надуманих звинувачень, які зводилися до активної антирадянської діяльності. Усі ці звинувачення отець Герасим категорично заперечував. Тоді були знайдені лжесвідки, які підписали необхідні слідству протоколи допитів. 1 грудня 1937 року трійка НКВС засудила священномученика до вищої міри покарання. Ієромонаха Герасима було розстріляно 4 грудня 1937 року і поховано в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.