Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Авенір (Синіцин)

Місяця листопада на 22-й день

Преподобномученик Авенір (в миру Синіцин Андрій Матвійович) народився 1879 року в місті Болхові Орловської губернії в сім’ї міщанина. Був одружений. Овдовівши, 1908 року вступив в Оптину пустинь, де прийняв чернечий постриг з ім’ям Авенір і ніс послух дзвонаря.

У 1923 році нова влада Оптину закрила, а ченців з обителі виселили. Отець Авенір оселився в одному будинку з ченцями Євтихієм (Діденком) і Савою (Сусловим) у Козельську. Братія жили по-чернечому, відвідували церковні служби, на життя заробляли випадковими заробітками.

Отця Авеніра заарештували 30 жовтня 1937 року й ув’язнили в місті Сухиничі за звинуваченням у проведенні контрреволюційної діяльності. Він проходив у груповій справі з іншими оптинськими ченцями. Був засуджений до розстрілу і страчений 5 грудня 1937 року в Сухиничах разом із ченцями Євтихієм (Діденком), Савою (Сусловим), Марком (Махровим) і церковним старостою Борисом Козловим. Точне місце поховання мучеників невідоме.

Преподобномученик Авенір зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 27 березня 2007 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.