Житія святих,  Лютий

Преподобні Авраамій та Копрій Печензькі

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 4-й день / липня на 1-й день – Собор Вологодських святих (перехідне)

Преподобні Авраамій і Копрій Печензькі, Вологодські (XV століття) – засновники Спаської пустелі 1492 року на річці Печензі, у Грязовецькому повіті, Вологодської губернії.

Багато треба було перенести нужд і трудів, щоб на порожньому місці, не маючи коштів, влаштувати Печензький Грязовецький Спасо-Преображенський монастир і привести його до належного ладу.

Блаженні трудівники не шкодували себе, ревно трудячись для Господа до самої смерті.

Обитель було скасовано 1764 року. У колишній монастирській, а потім парафіяльній церкві мощі преподобних Авраамія і співробітника його Копрія спочивали під спудом.

Пам’ять преподобних Авраамія і Копрія Печензьких звершується 17 лютого (4 лютого – за старим стилем).