Преподобна Таїсія Єгипетська, Фіваїдська p1auumt2bhm53api1asq73f8n33
Житія святих,  Жовтень

Преподобна Таїсія Єгипетська, Фіваїдська

Місяця жовтня на 8-й день

Свята Таїсія народилася в Єгипті наприкінці III століття. Вихована своєю матір’ю, жінкою поганої поведінки, Таїсія з юних років віддалася розпусному життю і стала блудницею. Спокушаючи юнаків і чоловіків своєю рідкісною красою, вона багатьох із них довела до розорення.

Слух про грішну Таїсію дійшов до старця Пафнутія Великого, який багатьох грішників, які гинули, зумів привести до покаяння. Одягнувшись у світський одяг, старець Пафнутій прийшов до Таїсії та попросив призначити йому побачення в такому затишному місці, де б рішуче ніхто не побачив їх – не тільки люди, а й Сам Господь! Таїсія, хоч і була язичницею, проте не позбавлена була елементарних уявлень про Бога. Посміхнувшись, вона відповіла старцю, що виконати його прохання неможливо, бо Бог скрізь перебуває і все бачить. Тоді преподобний Пафнутій жваво уявив їй усю тяжкість її гріхів і те, яку страшну відповідь вона повинна буде дати Богові за спокушених нею людей. Слова старця вразили грішницю і вона, прийшовши в глибоке каяття, вирішила докорінно змінити своє життя.

Зібравши свої скарби, набуті гріховними вчинками, вона спалила їх на людній площі, чим всенародно засудила свій колишній спосіб життя. Після цього Таїсія вступила в жіночий монастир і тут три роки вона подвизалася в затворі, гірко оплакуючи свої гріхи. Померла преподобна Таїсія близько 340 року. Чернець Павло, прозваний Простий, мав видіння, що Господь простив Таїсії її гріхи та удостоїв Царства Небесного. Дізнавшись це, старець Пафнутій дуже зрадів: йому вдалося врятувати загиблу було душу.

Тропарь преподобной Таисии Египетской, глас 8

В тебе́, ма́ти, изве́стно спасе́ся, е́же по о́бразу,/ прии́мши бо крест, после́довала еси́ Христу́/ и, де́ющи, учи́ла еси́ презира́ти у́бо плоть, прехо́дит бо,/ прилежа́ти же о души́, ве́щи безсме́ртней.// Те́мже и со А́нгелы сра́дуется, преподо́бная Таи́сие, дух твой.

Кондак преподобной Таисии Египетской, глас 2

За любо́вь Госпо́дню преподо́бная,/ поко́я жела́ние возненави́дела еси́,/ поще́нием дух твой просвети́вши:/ кре́пко бо зве́ри победи́ла еси́;/ но моли́твами твои́ми// проти́вных шата́ние разори́.