Преподобна Марія, звана Марином, та батько її Євгеній p1b95mcfhetuk1delpa3g8h195l4
Житія святих,  Лютий

Преподобна Марія, звана Марином, та батько її Євгеній

Місяця лютого на 12-й день

Преподобна Марія-Марин і батько її преподобний Євген жили на початку VI століття у Віфінії (північно-західна область Малої Азії). Овдовівши, преподобний Євген вирішив піти в монастир, але дочка його не побажала з ним розлучитися і супроводжувала його, переодягнувшись чоловіком. Вони разом вступили в обитель, недалеко від Олександрії, де преподобна отримала ім’я Марин.

“Брат” Марин вельми процвітав у чеснотах, вирізняючись смиренністю і послухом. Коли через кілька років батько святої Марії помер, вона ще посилила свої подвиги й отримала від Господа дар зцілювати одержимих нечистими духами.

Одного разу “інок” Марин серед інших братій був посланий на монастирські городи, дорогою до яких їм довелося ночувати в готелі. Дочка господаря цього готелю, яка згрішила з одним із постояльців, оббрехала “ченця” Марина, назвавши “його” винуватцем свого падіння. Батько її поскаржився ігумену монастиря, і той вигнав “грішного брата”. Преподобна не сказала ні слова на своє виправдання і стала жити біля монастирської стіни. Коли в дівиці, що згрішила, народився хлопчик, господар готелю приніс його до Марина, мовчки покинув свого онука і пішов геть. Свята прийняла немовля і стала його виховувати.

Через три роки братія упросили ігумена знову прийняти в обитель “ченця Марина”. Ігумен, який вельми неохоче поступився проханням, став призначати “брату Марину” найтяжчі послухи, які преподобна виконувала з найбільшою ретельністю, продовжуючи виховувати свого уявного сина.

Через три роки свята мирно відійшла до Господа у своїй келії. Братія, які прийшли, побачили “ченця”, що помер, і хлопчика, який ридав над ним. Коли стали обряджати преподобну для поховання, таємниця її розкрилася. Ігумен монастиря зі сльозами просив вибачення у покійної, і його приклад наслідував господар готелю. Тіло преподобної Марії було з честю поховано в монастирі. Дочка гостинника прийшла до гробу святої і відкрито сповідала свій гріх, від чого відразу ж зцілилася від хвороби біснування. Отрок, якого виховувала преподобна, згодом прийняв чернечий чин.