...
Праведний Михайло Болгарський, воїн p1doegj8g88p51kg4vvscrv10o83
Житія святих,  Листопад

Праведний Михайло Болгарський, воїн

Місяця листопада на 22-й день

Святий Михаїл воїн, з-поміж перших християн Болгарії, жив у місті Потуці під час правління імператора Михайла III П’яного (855-867). Походив зі старовинного болгарського роду. Ще дитиною його називали “святе дитя”. З юності він вів непорочне життя, мав страх Божий, постився, щедро роздавав милостиню бідним і відвідував хворих, був лагідний і смиренний. 24-х років святий Михаїл був поставлений начальником над військовою дружиною. Турки пішли війною на християн. Святий Михаїл у боях надихав своєю мужністю всю дружину. Коли союзники болгар, греки, втекли з поля бою, він упав на землю і зі сльозами молився про порятунок християн. Потім він повів своїх воїнів на ворога. Увірвавшись у середину ворожих рядів, він розметав їх, а сам залишився неушкодженим.

Повертаючись додому після війни, він врятував жителів одного міста в Раїфській пустелі від величезної змії, що виходила з озера і поїдала дітей. Повернувшись додому, святий Михаїл через кілька днів віддав дух свій Господу, Якого полюбив з юності. Безліч чудес здійснював він після смерті, подаючи зцілення тим, хто притікав до нього з благоговінням.

Перенесення мощей святого з Потука до Тирнова було здійснено 1206 року, а на початку XIX століття їх перенесли до Валахії.