...
Перенесення з Мальти до Гатчини частки Древа Животворящого Хреста Господнього, Філермської ікони Божої Матері та правої руки Іоанна Хрестителя p1aveam08j1j718d9155khes95h3
Житія святих,  Жовтень

Перенесення з Мальти до Гатчини частки Древа Животворящого Хреста Господнього, Філермської ікони Божої Матері та правої руки Іоанна Хрестителя

Місяця жовтня на 12-й день

Перенесення з Мальти до Гатчини частини дерева Животворного Хреста Господнього, Філермської ікони Божої Матері та десної руки святого Іоанна Хрестителя відбулося 1799 року. Ці святині зберігалися на острові Мальта у лицарів католицького ордена святого Іоанна Єрусалимського. У 1798 році, коли французи захопили острів, мальтійські лицарі звернулися до захисту та заступництва Росії. 12 жовтня 1799 року вони піднесли ці стародавні святині імператору Павлу I, який у цей час перебував у Гатчині. Восени 1799 року святині перевезені до Петербурга і поміщені в Зимовому палаці у церкві на честь Нерукотвореного Образу Спасителя. Свято цієї події встановлено у 1800 році. За давнім переказом, Філермська ікона Божої Матері написана святим євангелістом Лукою. З Єрусалима вона була принесена до Константинополя, де перебувала у Влахернському храмі. У ХIII столітті була взята звідти хрестоносцями і з того часу зберігалася у лицарів ордену Іоаннітів.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь на перенесение из Мальты в Гатчину десной руки Иоанна Предтечи, глас 4

От за́пада возсия́вши Предте́чева рука́,/ лучи́ испуща́ет нетле́ния ве́рным исцеле́ний,/ свы́ше собира́ет мно́жество А́нгел,/ до́ле же созыва́ет челове́ческий род,// единогла́сно возсыла́ти сла́ву Христу́ Бо́гу.

Кондак на перенесение из Мальты в Гатчину десной руки Иоанна Предтечи, глас 6

У́мнаго Со́лнца свети́льник Боже́ственный Предте́ча,/ показа́вый в конце́х светоно́сную свою́ десни́цу,/ ны́не на се́вере озаря́ет е́ю блаже́нное Оте́чество на́ше,/ просвеща́я и освяща́я ве́рно покланя́ющихся, и Христу́ вопию́щих:// спаси́ нас моли́твами проро́ка Твоего́, Царю́ Вы́шний.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку