Житія святих,  Травень

Перекопська ікона Божої Матері

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 10-й день

Ця чудотворна ікона в ХІХ столітті знаходилася в місті Варва Лохвицького повіту на Полтавщині, у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Поммолитвам жителів Варви перед цією чудотворною іконою Цариця Небесна не допустила шведів пограбувати їхню церкву, хоча ті й намагалися зробити це. Таке чудесне заступництво Богоматері відбулося 1709 року під час походу Шведського короля Карла XII. Оповідь про цю подію записана на вхідних дверях варвинської церкви. Біля Перекопської чудотворної ікони сталося багато й інших чудес, тому жителі міста Варви ставляться до неї з благоговінням.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 25 травня 2018 року святкування на честь Перекопської ікони Божої Матері встановлено 10 травня за старим стилем.