Преподобний Василій, співстраждалець і співпостник святого Прокопія Декаполита
Місяця лютого на 28-й день
Він жив за царювання Лева Ісаврянина, іконоборця. Покинувши ж світ і все, що в світі, став монахом і життя чернече добродійне, як же годилося, пройшов. Тоді, коли шанування святих ікон відкидалося, твердо іконоборцям протистояв — через те був схоплений і довго мучений, проте не підкорився і не погодився з їхнім єретицтвом, але правду визнавав аж до смерты, маючи собі помічником божественного Прокопія. Дерли Василія святого [як же і Прокопія преподобного] по цілому тілу, і по шиї, і в темницю вкинули, перебував у путах часу немало, допоки не загинув із землі цар беззаконний. Коли ж помер кат той, відпущено було преподобного Василія зі святим Прокопієм й іншими сповідниками. І жив у таких, як і раніше, постницьких трудах, багатьох до правовір’я приводячи і на добродійне наставляюючи життя. Тоді після років достатніх і життя богоугодного блаженна його кончина прийшла. У молитвах і хвалі до Бога, Якого ж змалку полюбив, веселячися, відійшов.
Тропарі, кондаки, молитви та величання
Тропарь, глас 1:
Пусты́нный житель, и в телеси́ Ангел,/ и чудотво́рец я́вился еси́, Бого́носе, о́тче наш Ва́силие,/ посто́м, бдением, молитвою́ Небесная дарова́ния приим,/ исцеля́еши недужныя и ду́ши верою притека́ющих ти./ Сла́ва Да́вшему ти крепость,/ сла́ва Венча́вшему тя,/ сла́ва Де́йствующему тобою всем исцеле́ния.
Конда́к, глас 2.
Подо́бен: Вышни́х ища́:
Тропaрь, глaсъ №:
Пустhнный жи1тель и3 въ тэлеси2 ѓгGлъ, чудотв0рецъ kви1лсz є3си2, бGон0се џ§е нaшъ васjліе, пост0мъ, бдёніемъ, моли1твою нбcнаz даров†ніz пріи1мъ, и3сцэлsеши нед{жныz, и3 дyшы вёрою притекaющихъ ти2. Слaва дaвшему ти2 крёпость, слaва вэнчaвшему тS, слaва дёйствующему тоб0ю всBмъ и3сцэлє1ніz.
Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Вhшнихъ и3щS:
Ще в розробці