Житія святих,  Листопад

Мучениця Єлисавета Сидорова

Місяця листопада на 7-й день

Мучениця Єлисавета Іванівна Сидорова народилася 5 вересня 1875 року в селі Іванівське Макаріївського повіту Нижегородської губернії (нині Борський район Нижегородської області) у селянській родині. 13 вересня 1937 року заарештовано «як активну церковницю» та «учасницю контрреволюційної церковно-фашистської організації» разом зі священнослужителями та мирянами Лисковського району Горьківської області. Ув’язнена у в’язниці міста Горького. Винною не визнала себе, свідчення на інших заарештованих давати відмовилася. 11 листопада того ж року Особою трійкою УНКВС у Горьківській області засуджено до розстрілу. Страта 20 листопада. Похована у спільній невідомій могилі. Уславлена ​​Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.