Житія святих,  Листопад

Мучениця Єлисавета Самовська

Місяця листопада на 1-й день

Єлисавета Миколаївна Самовська народилася 14 жовтня 1860 року у Нижньому Новгороді. З сім’ї банківського службовця. У 1877 році закінчила Маріїнський інститут у Москві, давала приватні уроки французької та німецької мови. Після революції 1917 року мешкала у місті Семенові Нижегородської губернії, де була головою церковної ради Всехсвятської церкви. Єлисавета протестувала проти закриття храмів, залучаючи до їхнього захисту місцеве населення.
2 листопада 1937 року серед 26 осіб Єлисавету було заарештовано «як активну учасницю контрреволюційної церковно-фашистської диверсійно-терористичної організації», ув’язнено у місті Горькому. Винною себе не визнала. 6 листопада 1937 року Особливу трійку УНКВС по Горьківській області засуджено до розстрілу. Розстріляна 14 листопада 1937 року і похована у спільній невідомій могилі.
Уславлена ​​Архієрейським ювілейним Собором РПЦ у 2000 році.